מקשקש - פודקאסט שמדבר איור

פרק 45 - האמן והמעצב תעשייתי טרקה משה

Episode Summary

פרק מיוחד עם טרקה משה אמן ומעצב תעשייתי. דיברנו על התחושות והמחשבות של אמן שמגיע מהפריפריה למרכז הארץ, להיות אמן עצמאי ישראלי ב2020, יצירה, המצב של הקהילה האתיופית היום, ואיך זה מתכתב עם יצירותיו. טרקה משה הוא אמן רב תחומי ומעצב תעשייתי אשר עלה בגיל 3 עם משפחתו מאתיופיה, חלק מעבודותיו של טרקה הן ביטוי לקושי ולסבל שהיה כרוך בעליה לארץ, מסע מסוכן בו נספו לפחות 4,000 יהודים כתוצאה ממגפות, רעב, והתקפות שודדים רצחניות. העבודות שלו  מבטאות מסע אישי וקהילתי אשר ממשיך גם היום בחבלי הקליטה אל החברה הישראלית, תוך שמירה על התרבות, הצבע והשפה אשר ליוו אותו משחר ילדותו. עבודותיו מסמלות את האיחוד בין הזהות של העולה מאתיופיה לתרבות המערבית אותה הוא פוגש לראשונה בעלייתו ארצה. שילוב של אומנות אתנית ופופ-ארט. על יצירתו זכה בפרס לאמנים יוצרים באשדוד, בשיפוטו של יונה פישר  טרקה הציג במספר תערוכות יחיד ותערוכות קבוצתיות בארץ ובעולם.

Episode Notes

פרק מיוחד עם טרקה משה אמן ומעצב תעשייתי.

דיברנו על התחושות והמחשבות של אמן שמגיע מהפריפריה למרכז הארץ,  להיות אמן עצמאי ישראלי ב2020, יצירה, המצב של הקהילה האתיופית היום, ואיך זה מתכתב עם יצירותיו.

טרקה משה הוא אמן רב תחומי ומעצב תעשייתי אשר עלה בגיל 3 עם משפחתו מאתיופיה,

חלק מעבודותיו של טרקה הן ביטוי לקושי ולסבל שהיה כרוך בעליה לארץ, מסע מסוכן בו נספו לפחות 4,000 יהודים כתוצאה ממגפות, רעב, והתקפות שודדים רצחניות.

העבודות שלו  מבטאות מסע אישי וקהילתי אשר ממשיך גם היום בחבלי הקליטה אל החברה הישראלית, תוך שמירה על התרבות, הצבע והשפה אשר ליוו אותו משחר ילדותו.

עבודותיו מסמלות את האיחוד בין הזהות של העולה מאתיופיה לתרבות המערבית אותה הוא פוגש לראשונה בעלייתו ארצה. שילוב של אומנות אתנית ופופ-ארט.

על יצירתו זכה בפרס לאמנים יוצרים באשדוד, בשיפוטו של יונה פישר

טרקה הציג במספר תערוכות יחיד ותערוכות קבוצתיות בארץ ובעולם.

 

הלינקים של מקשקש

Tarka Moshe

אתר

אינסטגרם

פייסבוק
כתבה על תקופה הקורונה עם טרקה במגזין טיים אווט

קולקטיב ביתא - אמנות יוצאי אתיופיה

יגאל תומרקין

Love, Death & Robots

מנשה קדישמן