מקשקש - פודקאסט שמדבר איור

פרק 69 -חלק 1 - רעות בורץ - יבוא בקלות

Episode Summary

חלק 1😀 מקשקש פרק חדש, שחי שחר בכור מארח את רעות בורץ מעולם האנימציה לאיור וקומיקס. ✌ רעות היא מאיירת, יוצרת קומיקס ואנימטורית ואמא לארבעה בנים. בוגרת המחלקה לאומנויות המסך בבצלאל, שאחרי הלימודים עשתה מעבר לעולם האיור והקומיקס. בפרקח דיברנו על הספר החדש שלה המתאר את החוויה שלה ובן זוגה מטיפולי פוריות 4 שנים, מאיירת יותר מאנימטורית, הגיע לאיור בלימודי אנימציה 💡 חובבת קומיקס מילדות, אולי אתם מכירים אותה מהעמוד המאוייר פרויקט אמא, עבדה בעיתון ליברל, איירה כתבות, טור אישי מאויר על המצב החברתי בארץ, כל פעם נושא חדש, במקביל עושה קומיקס למגזין פרהדוקס של ניסים חזקיה, בנוסף מאיירת מגזין מקור ראשון, ומאיירת ספרי ילדים. רעות סיפרה על 4 שנים של טיפולי פוריות שהפכו לספר המיוחד שהוציאה: יבוא בקלות-מיומנת של מטופלת פוריות, במטרה להראות לזוגות בארץ שהם לא לבד וזו תופעה נפוצה שצריך לדבר עליה יותר, וזה לא בושה. התהליך להוציא את הספר שלה בהוצאת ספרים קטנה ״שפת אם״ , על המחשבות שעברו ולמה היא החליטה עם הדרך, על המענק של מפעל הפיס שעזר לה להוציא את הספר לפועל, כמה עולה לנו להוציא ספר בכמות המונית ועוד פרטים מעניינים שצללנו לתוכם, עבודת ההכנה של רעות לשיווק הספר - 3 שנים של טיזרים ופיתוח קהילה סביב הספר. חלק 2 🙂 רעות מדברת על היתרון והחסרון בכלים של אנימטורית ולא מאיירת ועל התהליך העבודה מול מגזין ליברל🎙 אחרי הלימודים באנימציה, נהנתה להעביר אתה מסר בפריים אחד ולא ב25 לשנייה. הרצון לשתף ולהוציא, איך נולד העמוד פרויקט אמא פרויקט צד - שלא דיברו על הקשיים של האמהות ואיך המקום לשתף היה פייסבוק, להוציא את התסכולים על הילדים, התחיל כאנימציות גיף ועבר מהר מאוד לאיור ולקומיקס. בעקבות הפרויקט צד הזה הגיעו אליה ליברל, הוצאות ספרים ועיתונים פנו אליה. המטרה הייתה - לגרום לאנשים להציף שיח ציבורי, אנשים כותבים לרעות ומגיבים מזדהים עם העבודות שלה🎙 הציפייה לספר החדש, על הקהילה שהתגבשה ועקבה אחריה כמה שנים, וחיכו לספר שיוצא עכשיו ממש. ״המילה מפתח היא אותנטיות״ בלי אנשי שיווק, רעות סיפרה על תהליך הלמידה שלה בשנים האחרונות. ההשפעה של טור מאוייר בעיתון של הצופים, השיח שעולה בזכות העבודה שלנו כמאיירים ומאיירות. רשתות חברתיות, לעדכן ולהיות בקשר עם הצופים, להשקיע לא רק בפורטפוליו, ״זה כלי עבודה״ ועל ספר החלומות שלה: ליצור גשר בין דתיים לחילוניים, לפתח שיחה בין הצדדים 💡

Episode Notes

חלק 1😀

מקשקש פרק חדש, שחי שחר בכור מארח את רעות בורץ

מעולם האנימציה לאיור וקומיקס. ✌

רעות היא מאיירת, יוצרת קומיקס ואנימטורית ואמא לארבעה בנים. בוגרת המחלקה לאומנויות המסך בבצלאל, שאחרי הלימודים עשתה מעבר לעולם האיור והקומיקס.

בפרקח דיברנו על הספר החדש שלה המתאר את החוויה שלה ובן זוגה מטיפולי פוריות 4 שנים, מאיירת יותר מאנימטורית, הגיע לאיור בלימודי אנימציה 💡

חובבת קומיקס מילדות, אולי אתם מכירים אותה מהעמוד המאוייר פרויקט אמא, עבדה בעיתון ליברל, איירה כתבות, טור אישי מאויר על המצב החברתי בארץ, כל פעם נושא חדש, במקביל עושה קומיקס למגזין פרהדוקס של ניסים חזקיה, בנוסף מאיירת מגזין מקור ראשון, ומאיירת ספרי ילדים.

רעות סיפרה על 4 שנים של טיפולי פוריות שהפכו לספר המיוחד שהוציאה: יבוא בקלות-מיומנת של מטופלת פוריות, במטרה להראות לזוגות בארץ שהם לא לבד וזו תופעה נפוצה שצריך לדבר עליה יותר, וזה לא בושה.

התהליך להוציא את הספר שלה בהוצאת ספרים קטנה ״שפת אם״ , על המחשבות שעברו ולמה היא החליטה עם הדרך, על המענק של מפעל הפיס שעזר לה להוציא את הספר לפועל, כמה עולה לנו להוציא ספר בכמות המונית ועוד פרטים מעניינים שצללנו לתוכם, עבודת ההכנה של רעות לשיווק הספר - 3 שנים של טיזרים ופיתוח קהילה סביב הספר.

 

חלק 2 🙂

רעות מדברת על היתרון והחסרון בכלים של אנימטורית ולא מאיירת ועל התהליך העבודה מול מגזין ליברל🎙

אחרי הלימודים באנימציה, נהנתה להעביר אתה מסר בפריים אחד ולא ב25 לשנייה.

הרצון לשתף ולהוציא, איך נולד העמוד פרויקט אמא פרויקט צד - שלא דיברו על הקשיים של האמהות ואיך המקום לשתף היה פייסבוק, להוציא את התסכולים על הילדים, התחיל כאנימציות גיף ועבר מהר מאוד לאיור ולקומיקס.

בעקבות הפרויקט צד הזה הגיעו אליה ליברל, הוצאות ספרים ועיתונים פנו אליה.

המטרה הייתה - לגרום לאנשים להציף שיח ציבורי, אנשים כותבים לרעות ומגיבים מזדהים עם העבודות שלה🎙

הציפייה לספר החדש, על הקהילה שהתגבשה ועקבה אחריה כמה שנים, וחיכו לספר שיוצא עכשיו ממש.

״המילה מפתח היא אותנטיות״ בלי אנשי שיווק, רעות סיפרה על תהליך הלמידה שלה בשנים האחרונות.

ההשפעה של טור מאוייר בעיתון של הצופים, השיח שעולה בזכות העבודה שלנו כמאיירים ומאיירות.

רשתות חברתיות, לעדכן ולהיות בקשר עם הצופים, להשקיע לא רק בפורטפוליו, ״זה כלי עבודה״

ועל ספר החלומות שלה: ליצור גשר בין דתיים לחילוניים, לפתח שיחה בין הצדדים 💡

📀📀הלינקים של מקשקש📀📀

הספר של רעות  להזמנה

האינסטגרם 

פייסבוק

אנימיקס

ניסים חזקיהו נוסקו

פרהדוקס

 איגוד האנימציה

פרויקט אמא

יעל עוזסיני - מפיקה

נאווה בני - הוצאת שפת אם

מועצת הפיס לתרבות ואומנות - קולות קוראים

אלה פרי - סטודיו יער 

רונה שפייזמן

רני רביב עורך ליברל

צחי פרבר

רחלי שלו

דניאלה לונדון

גיא מורד

רענן שקד

הריאליסט

עינת צרפתי

מקור ראשון יעל שבח 

Comic Lab

 

אגדת חורבן 

תומר חנוכה

עושים פוליטיקה

ספר הדקדוק הפנימי - דוד גרוסמן

סוס אחד נכנס לבר - דוד גרוסמן

Bill Watterson

unholy