מקשקש - פודקאסט שמדבר איור

פרק 24 - אורית ברגמן - מאיור לכתיבה לבמה להוראה. אותו סיפור בדרכים שונות

Episode Summary

״אנחנו מציירים הכי טוב, שאין לנו סיבה טובה, מאוד קשה לנו להכניס את כל הטוב הזה לפרויקטים מוזמנים ״ מקשקש שחי, שחר בכור, מארח את אורית ברגמן שיחה מרתקת עם אורית ברגמן, על תחילת הדרך, איך היא שיכנעה את הבית ספר שלה שהיא צריכה לעשות בגרות באנימציה, על הלימודים בבצלאל, המסע שלה מעולם ההייטק עד לארצות הברית, וחזרה לדף חדש שכולו מוקדש לעולם האיור. דיברנו על הדרכים הכי טובות להגשת ספרים להוצאות ספרים, תאטרון ילדים, וכמובן על עבודה עם סטודנטים ומלא טריקים סודיים של שאורית מספרת לנו עליהם בפרק. עוד פרטים על אורית ברגמן אורית ברגמן היא סופרת ילדים ויוצרת לתיאטרון. ספריה יצאו לאור בארץ ובעולם. בוגרת בהצטיינות של המחלקה לתקשורת חזותית בצלאל, מרצה בכירה במחלקה וראש תחום איור. בוגרת חממת תיאטרון הקרון. מרצה בביתי ספר במסגרת סל תרבות. כתבה ואיירה 13 ספרים, עיבדה שלושה מספריה לתיאטרון. האחרון ביניהם להצגת תיאטרון הבובות טוטו וחברים בתיאטרון הקרון. ניצלה את הקורנה להתחיל לעבוד על הצגה שנייה בסדרת טוטו וחברים זכתה בפרסים רבים, בין השאר בפרס דבורה עומר לספרות ילדים, במדליית כסף מטעם אגודת המאיירים האמריקאית, אותות לשבח מטעם מוזיאון ישראל, פרס העיצוב מטעם שרת החינוך והתרבות. עבודותיה הופיעו בתערוכות ביריד הספרים בבלוניה, בפסטיבל הפוסטרים בוורשה, במוזיאון האיור בניו יורק ועוד.

Episode Notes

אורית ברגמן

מאיירת, סופרת ילדים ויוצרת לתיאטרון. ספריה יצאו לאור בארץ ובעולם

בוגרת בהצטיינות של המחלקה לתקשורת חזותית בצלאל, מרצה בכירה במחלקה וראש תחום איור
 בוגרת חממת תיאטרון הקרון. מרצה בביתי ספר במסגרת סל תרבות.

כתבה ואיירה 13 ספרים, עיבדה שלושה מספריה לתיאטרון. האחרון ביניהם להצגת תיאטרון הבובות טוטו וחברים בתיאטרון הקרון. ניצלה את הקורנה להתחיל לעבוד על הצגה שנייה בסדרת טוטו וחברים

זכתה בפרסים רבים, בין השאר בפרס דבורה עומר לספרות ילדים, במדליית כסף מטעם אגודת המאיירים האמריקאית, אותות לשבח מטעם מוזיאון ישראל, פרס העיצוב מטעם שרת החינוך והתרבות. עבודותיה הופיעו בתערוכות ביריד הספרים בבלוניה, בפסטיבל הפוסטרים בוורשה, במוזיאון האיור בניו יורק ועוד.

 

 

🔗הלינקים של מקשקש🔗

האינסטגרם של אורית ברגמן

האתר של אורית ברגמן

טוטו וחברים

שבתאי מסכן

תאטרון קליפה

החממה של תאטרון הקרון 

Maurice Sendak

יומנה של לוכדת קרישים

Sara Fanelli

Hitchcock/Truffaut

Grey Gardens

Sara Fanelli

 Lorenzo_Mattotti

Simplicissimus

fresh air.

radio lab

This American Life

new Yorker FICTION podcast