מקשקש - פודקאסט שמדבר איור

פרק 36 - מקשקשים פגמ״ר הבוגרות- טוהר שרמן פרידמן משנקר, יובל קפצן מהמכון הטכנולוגי HIT

Episode Summary

ספיישל מקשקש פגמ״ר קורונה ממשיכים, שחי שחר בכור, יעל אופיר ורון לוין בשיחה עם: טוהר שרמן פרידמן משנקר על פרוייקט הגמר שלה ״ברכיים חשופות״ קובץ סיפורי קומיקס העוסק במרד הנעורים של נערה מבית דתי, וההתמודדות שלה עם סמכות, מערכות יחסים ואמונה. הספר בוחן את תהליך החזרה בשאלה באמצעות פרשנות איורית המציפה שיח על חופש הבחירה. ויובל קפצן מHIT ״מה יקרה לי?״ נובלה גרפית הכוללת שלושה סיפורים קצרים על חרדות יום־יומיות שונות. הסיפורים מבוססים על מקרים אמיתיים. הרבה מאיתנו נוטים.ות לתפוס את החרדה כחולשה ולהתבייש בה. הבושה מהחרדה והסתרתה מגבירים את תחושת הניכור והשונות. שיתוף וחשיפת החרדות באמצעות הקצנה ויזואלית, הומוריסטית, מנרמלים את התפיסה לגבי התופעה ומרגיעים את תחושת הבדידות.

Episode Notes

ספיישל מקשקש פגמ״ר קורונה ממשיכים, שחי שחר בכור, יעל אופיר ורון לוין בשיחה עם:

טוהר שרמן פרידמן משנקר

על פרוייקט הגמר שלה ״ברכיים חשופות״

קובץ סיפורי קומיקס העוסק במרד הנעורים של נערה מבית דתי, וההתמודדות שלה עם סמכות, מערכות יחסים ואמונה. הספר בוחן את תהליך החזרה בשאלה באמצעות פרשנות איורית המציפה שיח על חופש הבחירה.

ויובל קפצן מHIT

״מה יקרה לי?״

נובלה גרפית הכוללת שלושה סיפורים קצרים על חרדות יום־יומיות שונות. הסיפורים מבוססים על מקרים אמיתיים.

הרבה מאיתנו נוטים.ות לתפוס את החרדה כחולשה ולהתבייש בה. הבושה מהחרדה והסתרתה מגבירים את תחושת הניכור והשונות. שיתוף וחשיפת החרדות באמצעות הקצנה ויזואלית, הומוריסטית, מנרמלים את התפיסה לגבי התופעה ומרגיעים את תחושת הבדידות.

פינת הלינקים של מקשקש

האינסטגרם של יובל קפצן

האינסטגרם של טוהר

האינסטגרם של דניאל סוויד

האינסטגרם של גיא שרייבר

אסף חנוכה