מקשקש - פודקאסט שמדבר איור

פרק 33 - בוגרי בצלאל לא מוותרים על תערוכת גמר, ומשתלטים על בית רומנו ת״א

Episode Summary

שחי, שחר בכור מארח לפרק מיוחד של מקשקש מבית רומנו את 🎵 שירה וולפנזון, ליאור הילזנרט וגיא בר-חוה, שלושה בוגרים טריים של המחלקה לתקשורת חזותית בבצלאל, הרימו את הכפפה והרימו תערוכת בוגרים עצמאית שאינה מטעם המחלקה, במחשבה שפרויקטי גמר שהופקו ועוצבו במשך חמישה חודשים בזמן מגפה עולמית חייבים להיות מוצגים ולא תלויים בחסדי האקדמיה, ההגבלות והשיקולים שלה. הסטודנטים הירושלמים עלו לתל אביב והקימו תערוכה של 60 בוגרות ובוגרים תוך שבוע בלבד בבית רומנו בתל💥 אביב הפתיחה בשבת מהשעה 16:00 עד הלילה המאוחר ותרוץ גם בראשון עד שלישי מהשעה 18:00 1/9 🎵 ℹ️קצת פרטים על יוזמות התערוכה:ℹ️ ✨הפגמ״ר של שירה וולפנזון,✨ אלבום ויז׳ואל אקספרמנטלי בספוטיפיי, האלבום נקרא פינק ליידי ובו תרגמתי שירי✨ פופ מאנגלית לעברית וחשפתי את הקול הנשי שהסתתר מתחת לspoonfull of sugar של הפופ הורוד. האלבום מתאים לצפייה בספוטיפיי דרך הסמרטפון, כל שיר מלווה בלופ וידאו קצר שמתעד את הפנים השונות של פינק ליידי, שהיא אחת אבל לגמרי כולנו. ✨גיא בר-חווה✨ RiPiT - H00K הפרוייקט מקים לתחייה מכונת פינבול משנות ה90. המכונה עברה שיחזור מלא והתממשקות למכניקה שלה כדי להכניס תכנים דיגיטליים חדשים, משחקים וחוויות חדשות. הפרוייקט נעשה על ידי אריאל עזוז וגיא בר-חוה עם עזרתו הגדולה של שקד לוקיץ׳ בצד הטכנותי. ✨הפגמר של ליאור הילזנרט✨ הפרויקט נולד מתוך מושג של פרויד שנקרא האל-ביתי שמסביר ש"בית" מייצג בטחון, אבל כולל גם חלקים מאיימים. פרויד מדמה את הנפש לבית וכך מראה את המורכבות, הדואליות שבחוויה, את הפינות החשוכות ואת הסודות שאנחנו מסתירים מעצמנו. למשל דמיינו – אתם בבית שלכם ויש הפסקת חשמל, האור היחיד שיש לכם הוא הפנס של הפלאפון. אתם מסתובבים בבית והראייה שלכם מוגבלת לאלומת האור שהפלאפון שלכם מאפשר. אתם שולטים על האור אבל יש פינות שהאור לא יגיע אליהם. אתם עוברים בין החדר שינה, למטבח, למקלחת, אבל אלומת האור עדיין מוגבלת. לא משנה לאן תעירו עדיין יהיו חלקים שלא יהיו מוארים. החלקים האלו הם השדים, הרוחות, ההדחקות, הקונפליקטים, ובעצם החלקים בעצמנו שאנחנו לא מסוגלים להאיר עליהם.

Episode Notes

שחי, שחר בכור מארח לפרק מיוחד של מקשקש מבית רומנו את 🎵  

שירה וולפנזון, ליאור הילזנרט וגיא בר-חוה, שלושה בוגרים טריים של המחלקה לתקשורת חזותית בבצלאל, הרימו את הכפפה והרימו תערוכת בוגרים עצמאית שאינה מטעם המחלקה, במחשבה שפרויקטי גמר שהופקו ועוצבו במשך חמישה חודשים בזמן מגפה עולמית חייבים להיות מוצגים ולא תלויים בחסדי האקדמיה, ההגבלות והשיקולים שלה.

הסטודנטים הירושלמים עלו לתל אביב והקימו תערוכה של 60 בוגרות ובוגרים תוך שבוע בלבד בבית רומנו בתל💥 אביב

הפתיחה בשבת מהשעה 16:00 עד הלילה המאוחר

ותרוץ גם בראשון עד שלישי מהשעה 18:00

1/9 🎵

ℹ️קצת פרטים על יוזמות התערוכה:ℹ️

✨הפגמ״ר של שירה וולפנזון,✨

אלבום ויז׳ואל אקספרמנטלי בספוטיפיי, האלבום נקרא פינק ליידי ובו תרגמתי שירי✨ פופ מאנגלית לעברית וחשפתי את הקול הנשי שהסתתר מתחת לspoonfull of sugar של הפופ הורוד.

האלבום מתאים לצפייה בספוטיפיי דרך הסמרטפון, כל שיר מלווה בלופ וידאו קצר שמתעד את הפנים השונות של פינק ליידי, שהיא אחת אבל לגמרי כולנו.

✨גיא בר-חווה✨

RiPiT - H00K

הפרוייקט מקים לתחייה מכונת פינבול משנות ה90. המכונה עברה שיחזור מלא והתממשקות למכניקה שלה כדי להכניס תכנים דיגיטליים חדשים, משחקים וחוויות חדשות. הפרוייקט נעשה על ידי אריאל עזוז וגיא בר-חוה עם עזרתו הגדולה של שקד לוקיץ׳ בצד הטכנותי.

✨הפגמר של ליאור הילזנרט✨

הפרויקט נולד מתוך מושג של פרויד שנקרא האל-ביתי שמסביר ש"בית" מייצג בטחון, אבל כולל גם חלקים מאיימים.

פרויד מדמה את הנפש לבית וכך מראה את המורכבות, הדואליות שבחוויה, את הפינות החשוכות ואת הסודות שאנחנו מסתירים מעצמנו.

למשל דמיינו – אתם בבית שלכם ויש הפסקת חשמל, האור היחיד שיש לכם הוא הפנס של הפלאפון. אתם מסתובבים בבית והראייה שלכם מוגבלת לאלומת האור שהפלאפון שלכם מאפשר. אתם שולטים על האור אבל יש פינות שהאור לא יגיע אליהם.

אתם עוברים בין החדר שינה, למטבח, למקלחת, אבל אלומת האור עדיין מוגבלת. לא משנה לאן תעירו עדיין יהיו חלקים שלא יהיו מוארים.

החלקים האלו הם השדים, הרוחות, ההדחקות, הקונפליקטים, ובעצם החלקים בעצמנו שאנחנו לא מסוגלים להאיר עליהם.

🔗פינת הלינקים של מקשקש🔗
לינק לאיוונט

לינק לאבום של שירה בספוטיפיי

לינק לאינסטגרם של שירה וולפנזון

לינק לאינסטגרם של גיא בר-חווה

לינק לאינסטגרם של ליאור הילזנרט